با ترک کردن عادات اشتباه صبحگاهی برای همیشه و انجام کارهای درست صبحتان را پرانرژی و با نشاط شروع کنید.
عادات صبحگاهی که یک بار و برای همیشه باید ترکشان کنید
عادت های قدیمی به سختی از بین می روند و به همین دلیل ما بعضی کارها را انجام می دهیم حتی بدون اینکه فکر کنیم چقدر مضر هستند - به خصوص صبحگاه که وقت زیادی نداریم . آیا شما هر روز یک فنجان قهوه می نوشید یا غلات خود را برای صبحانه به همراه دارید ؟ که شاید این بهترین راه برای شروع صبحتان نباشد .
ما می خواهیم در این قسمت از سلامت نمناک درباره 8 مسئله صحبت کنیم که بسیاری از ما هر روز صبح انجام می دهیم و برایمان واقعاً مضر هستند . بعد از خواندن این مطلب ، یاد خواهید گرفت که چگونه صبحی بهتر از همیشه داشته باشیم .

8 عادت صبحگاهی که باید با آن ها خداحافظی کنیم ؛ یک بار و برای همیشه
1. روزتان را با دوش گرفتن شروع نمی کنید :

هر روز با یک سری سوالات (کاری و غیره) مواجه می شویم. طبق گفته پزشکی، دوش صبحگاهی جستجو برای راه حل ها را برای ما آسان تر می کند زیرا به مغز کمک می کند فعال شود و از عوامل منحرف نشود . دوش گرفتن به مغز اجازه می دهد تا ایده های جدید و غیر معمولی بسازد و به همین دلیل است که هرگز نباید شانس حمام رفتن را وقتی بیدار می شوید از دست بدهید .

عادات صبحگاهی

2. دوش داغ میگیرید :

معمولا آب داغ یک تاثیر آرامش بخش دارد اما دوش آب داغ صبح ها باعث می شود بخواهید به رختخواب برگردید. داشتن حمام سرد صبحگاهی چند مزیت دارد ، کمک می کند که احساس طراوت کنید و فعالیت مغز را تحریک می کند و باعث می شود سیستم ایمنی سخت تر کار کند .

آب سرد برخلاف آب داغ ، پوست را خشک نمی کند و طبق گفته دانشمندان ، افرادی که دوش آب سرد می گیرند به طور منظم ممکن است در حدود 4 و نیم کیلوگرم در سال وزن کم کنند .

3. چک کردن گوشی برای مدت طولانی :

رسانه های اجتماعی دلیل اصلی این هستند که بسیاری از مردم اول صبح وارد تلفن های خود می شوند و آن ها را چک می کنند .مدلی که ما روزمان را سپری می کنیم بستگی به این دارد که چگونه صبحمان را آغاز می کنیم .

به عبارت دیگر، وقتتان را برای بررسی زندگی دیگران و خواندن نظرات و عقاید آن ها هدر می دهید ، به جای این که این زمان را صرف خودتان کنید ! همین مساله برای چک کردن صندوق ورودی ایمیلتان نیز صادق است چون می تواند روز کاری شما را طولانی تر کند . بهتر است موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید ، زمانی را با افرادی که دوست دارید باشید و یا برای صبحانه ای خوش مزه و سالم وقت صرف کنید .

عادات مضر

4. وقت خود را صرف لباس هایتان می کنید :

آیا تا به حال ساعاتی را در صبح سپری کرده اید که از خودتان بپرسید، " باید چه لباسی بپوشم ؟" صبح ها آنقدر هرج و مرج وجود دارد که وقت همه شان را نداشته باشید ، بنابراین با جستجوی لباس شرایط را وخیم تر نکنید و برای ساده تر کردن انتخابتان، انواع لباس هایی که در کمد خود دارید را کم کنید .
استیو جابز شلوار جین و پیراهن سیاه می پوشید، نه به این خاطر که پول پس انداز می کرد ، بلکه به این دلیل که می دانست زمانش ارزشمند است .

یک قسمت ویژه در کمد خود درست کنید که در آن تنها لباس هایی که برای کارتان می پوشید باشند. اگر کمد لباسی دارید که مثلا فقط کت مشکی و پیراهن سفید می پوشید، فقط کت های سیاه و پیراهن سفید را در این قسمت نگه دارید . لباس خود را به طور مرتب بررسی کنید و از چیزهایی که نمی پوشید، خلاص شوید . لباس هایی که مناسب فصل نیستند را از کمدتان بردارید .
منبع : نمناک