1. سپردن فرد سالمند به خانه سالمندان
  2. استخدام پرستار سالمند در منزل
اغلب سالمندان با رفتن به خانه سالمندان مخالف هستند و لذا ترجیح می‌دهند در فضای امن و آرام منزل خود حضور داشته باشند. در نتیجه بهترین کار استخدام پرستار سالمند در منزل از یک مرکز معتبر نظیر مرکز پرستاری خورشید است که با این کار هم فرد سالمند از خدمات پرستاری بهره می‌گیرد و هم نقش خود را در خانه و خانواده حفظ می‌کند. اما چه زمانی سالمندان نیاز به پرستار دارند؟ به طور کلی سه عامل موجب می‌شود تا سالمند نیاز به پرستار داشته باشد که عبارتند از: مشکلات و بیماری‌های جسمی، اختلالات شناختی و حافظه‌ای و مشکلات عاطفی. حال به بررسی هریک از این عوامل به طور جداگانه می‌پردازیم:

اختلالات شناختی و حافظه‌ای سالمند | استخدام پرستار با تجربه برای سالمند | استخدام مراقب

کهولت سن و مصرف برخی داروها موجب تحلیل رفتن حافظه و بروز اختلالات شناختی می‌شود. این اختلالات ممکن است باعث آلزایمر دائم یا موقت شوند. فراموشی و آلزایمر برای سالمندان بسیار خطرناک است، چرا که ممکن است مصرف داروهای ضروری خود را فراموش کنند؛ لذا سالمندانی که با این مشکل مواجه هستند نیاز به پرستار سالمند با تجربه و توانا دارند که داروهای آنان را به موقع به آن‌ها بدهد.

مشکلات روحی_روانی و عاطفی سالمند | استخدام پرستار صبور برای سالمند

معمولا افرادی که سنشان بالا می‌رود تنها و گوشه‌گیر می‌شوند که همین امر موجبات بروز افسردگی را مهیا می‌کند. افسردگی در سالمندان می‌تواند به بی انگیزگی آن‌ها برای ادامه زندگی با نشاط شود و این امر ممکن است حتی مشکلات جسمی نیز به بار آورد. استخدام یک پرستار سالمند با روحیه و صبور می‌تواند از این مشکلات جلوگیری کند و در نتیجه فرایند بهبودی و طول عمر سالمند روندی رو به رشد پیدا کند.چه زمانی سالمندان نیاز به پرستار دارند؟

مراقبت از سالمند بیمار به طور صحیح

سالمندان از لحاظ ناتوانی و ضعف بدنی مثل کودکان نیاز به مراقبت دارند اما با این تفاوت که هرگز نباید با آن‌ها طوری رفتار کرد که کرامت‌شان نادیده گرفته شود. ارتباط با سالمند و حفظ شان او در کنار ارائه مراقبت‌های مورد نیازش کار مهمی است. چنان‌چه برای مراقبت از سالمند بیمار نیاز به استخدام پرستار دارید، مرکز پرستاری در منزل خورشید با کادری مجرب می‌تواند به شما در این امر کمک کند.

مراقب سالمند بیمار

سالمندان گاه به علت کهولت سن و گاه به دلیل برخی بیماری‌ها کاملا ناتوان می‌شوند و در این حال برای کوچک‌ترین اعمال خود نیز به کمک احتیاج دارند. مراقب سالمند بیمار با دانش، صبر و حوصله می‌تواند از یک سالمند بیمار به خوبی نگه‌داری کند. یک پرستار سالمند فه‌ای که برای این کار دوره دیده است می‌تواند بهترین خدمات را ارائه دهد.
 
 

بیماری‌های متداول سالمندان | پرستار سالمند بیمار

برخی بیماری‌ها سالمند را کاملا تضعیف می‌کنند تا جایی که سالمند اصطلاحا زمین‌گیر می‌شود و در مراحل تشدید بیماری امکان هیچ‌گونه تحرکی نخواهد داشت. در این حین پرستار سالمند بیمار باید بداند که گذراندن مدت زمان زیاد روی تخت مساوی است با زخم بستر؛ بنابراین باید اصول جلوگیری از زخم بستر را اجرا کند. مثلا مرتب سالمند را جا به جا کند تا به جریان خون بهتر کمک کرده باشد و یا برای این کار به آرامی بدن او را ماساژ دهد. از دیگر بیماری‌هایی که سالمندان از آن رنج می‌برند می‌توان به دمانس یا زوال عقل اشاره کرد. نگه‌داری از چنین سالمندانی مستلزم داشتن روحیه‌ای قوی و صبر و حوصله‌ای بسیار است. معمولا این‌گونه سالمندان بیمار، سوالات مکرر می‌پرسند به این علت که حافظه آن‌ها زوال یافته است، بنابراین پرستار سالمندی با این شرایط باید با سعه صدر با او رفتار کند. البته لازم به ذکر است سالمندان مبتلا به دمانس  شدیدا بی‌قرار می‌شوند در این هنگام گاه آن‌ها را در یک اتاق نگه‌ می‌دارند و یا در موارد شدیدتر آن‌ها را به تخت می‌بندند. برای مقابله با بیماران دمانس این روش اصلا روش مناسبی نیست. اگر از پس بیمار سالمند خود که دمانس دارد بر نمی‌آیید بهترین راه استخدام پرستار سالمنداست که با تجربه و دانشی که دارد می‌تواند آرامش را به سالمند برگرداند و موجبات کم‌تر اذیت شدن آن‌ها را با بهره‌گیری از اصول روان‌شناسی فراهم آورد.

عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های پرستار کودک

مقدمه

با توجه به زندگی پر مشغله امروزی کودکان برای نگه‌داری و مراقبت نیاز به فردی با زمان و حوصله کافی دارند که بتواند نیازهایشان را برآورده کند. معمولا والدین در حال حاضر مشغول به کار یا تحصیل هستند و زندگی اجتماعی آن‌ها فرصت کمی را برای گذراندن با کودک در اختیارشان می‌گذارد. خوشبختانه امروزه مراکز معتبری نظیر مرکز پرستاری خورشید با کادری مجرب بهترین خدمات پرستاری از کودک را برای رسیدگی به امورات فرزند شما در منزل اعزام می‌کنند. چنان‌چه می‌خواهید از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های پرستار کودک در منزل اطلاع یابید، در وهله اول باید عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه پرستاری از کودک در منزل را بشناسید. برای این کار با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین این عوامل را بررسی کنیم:
 
برای کودک ۱ تا ۳ سال چگونه پرستاری

وظایف مراقب کودک ۱ تا ۳ سال

پرستار کودک برای مراقبت از کودکان ۱ تا ۳ سال که در سن حساسی قرار دارد و نحوه برآورده شدن نیازهایش در روحیه بزرگسالی او تاثیر می‌گذارد باید کاملا متمرکز و هوشیار عمل کند. برخی از وظایف پرستاری کودک عبارتند از:
  • تعویض پوشک کودک و استحمام منظم و لباس پوشاندن
  • تغذیه کودک از طریق شیر خشک یا غذاهای کمکی
  • تنظیم خواب کودک و کمک به رشد و نمو او
  • کمک به کودک در آروغ زدن
  • آموزش‌های اولیه نظیر سخن گفتن، بازی کردن و…

خصوصیات پرستار کودک ایده آل

چنان‌چه برای نگه‌داری از کودک خود نیاز به پرستار دارید، بهتر است پرستاری انتخاب کنید که علاوه بر تجربه کافی حوصله مورد نیاز برای رسیدگی به کودک را هم داشته باشد. صبر و حوصله دو صفت بسیار مهم برای پرستاران کودک است تا بتوانند در برابر نا ملایمتی‌های کودک انعطاف کافی داشته باشند. کودک باید از زمانی که در اختیار پرستاران کودک قرار می‌گیرد احساس خوشایندی داشته باشد و بداند که این زمان همراه با لذت و شادی خواهد بود؛ لذا یک پرستار شوخ طبع و مهربان رابطه بهتری با کودک برقرار خواهد کرد که در نتیجه کیفیت کار تا حد زیادی بهبود خواهد یافت.
 

مزایا و معایب داشتن پرستار کودک

چرا باید پرستار کودک داشته باشیم؟

  1. شغل والدین:

شغل والدین یکی از مهم‌ترین عواملی است که احساس نیاز به پرستار کودک را تشدید می‌کند. در حال حاضر مادران زیادی هستند که پس از زایمان مرخصی کوتاه مدتی دارند و باید به محل کار خود بازگردند این امر موجب می‌شود تا والدین در نگه‌داری کودک با مشکل مواجه شوند. در این راستا بهترین اقدام استخدام پرستار کودکاست که قادر است بهترین خدمات را در هنگام عدم حضور والدین به فرزندشان ارائه دهد. پرستار نوزاد برای این کار دوره دیده است و لذا والدین می‌توانند برای رفع نیازهای کودک خود به وی اعتماد کنند.
  1. عدم خروج از محیط امن خانه:

از لحاظ علم روان‌شناسی ثابت شده که کودکان اگر دوران کودکی امن و آرامی داشته باشند، در بزرگسالی هرگز تنش‌های عصبی و مشکلات آن را تجربه نمی‌کنند. اگر بین این‌که فرزند خود را در مهد کودک ثبت نام کنید و یا پرستار کودک در منزلاستخدام کنید، دچار سردرگمی هستید باید بدانید استخدام پرستار انتخابی بهتر است، چرا که کودک در محیط امن خانه با آرامش فرایند رشد و نمو خود را پشت سر می‌گذارد. البته بهتر است کودک به محیط‌های اجتماعی مثل خانه کودک نیز برده شود تا از منزوی شدن او جلوگیری شود.
  1. مراقبت بیشتر:

مربی‌های مهد کودک معمولا با کودکان زیادی سر و کار دارند و همین امر موجب نادیده گرفتن برخی از مسائل کودکان می‌شود و یا شاید گاهی توجه کافی نداشته باشند. استخدام پرستار کودک در خانه خیال شما را از باب دریافت مراقبت‌های لازم برای کودکتان آسوده می‌کند.
  1. زمان‌بندی متغیر

برخی افراد که شغل‌های پاره وقت دارند و یا شب کار هستند، نمی‌توانند به راحتی مهد کودکی پیدا کنند که با برنامه زمانی آن‌ها تطابق داشته باشد. در این هنگام بهتر است پرستار کودکاستخدام کرد تا خدمات مورد نیاز کودک در هر زمانی که والدین حضور نداشته باشند به او ارائه شود.
 

نظافت سالمند بیمار | پرستار بیمار سالمند

سالمند بیماری که محدودیت تحرک دارد و یا کاملا بی تحرک است برای نظافت، انجام کارهای شخصی و بهداشتی نیاز به فرد دیگری دارد که گاه این کار را فرزندان و گاه هم پرستار برای او انجام می‌دهند. حمام رفتن یا طهارت گرفتن در بهبود بیماری و جلوگیری از پیشرفت عفونت‌ سالمندان تاثیر به سزایی دارد، بنابراین باید توجه زیادی به نظافت بیمار سالمند مبذول داشت. امروزه برای حمام کردن سالمندان زمین‌گیر صندلی‌های مخصوصی در بازار ارائه می‌شود که بسیار کاربردی هستند. برای استحمام می‌توان از این صندلی‌ها و یا حتی ویلچر استفاده کرد. شایان ذکر است حمام کردن سالمند باید با استفاده از وسایلی نرم باشد تا به پوست آن‌ها آسیبی وارد نشود.